Hudební ochutnávka
Repro bedny pochopitelně nejdou přehlédnout a někteří z mladší generace tvrdí, že pokud vás při prvním zvuku neodfouknou někam dozadu, není to ono. No, na to má jistě každý jiný názor, ale musíme připustit, že jsou skoro všude a mimo vážné hudby se bez nich neobejde ani vesnická kutálka.
Ale tento článek zde není kvůli těm obřím bednám na pódiu. Je zde kvůli něčeho jiného i když hodně podobného. Ne velikostí, ta je naopak taková, že ji mnohdy na pódiu ani neuvidíte. https://video.aktualne.cz/z-domova/podivejte-se-jak-vypadala-puvodni-brana-spicka-na-vysehrade/r~f23aa0629f9711e79090002590604f2e/ A když ano, nebudete jí věnovat pozornost. Proč také, taková drobnost ležící na zemi. Asi někomu něco upadlo, pomyslíte si, ale už nepopřemýšlíte, proč do té domněle upadlé věci vedou kabely. Nu a my si hned vysvětlíme oč jde a proč tam ty kabely vůbec jsou.
K hudební tvorbě a ke hraní všeobecně se někdy používají efekty. Nemusí vždy, samozřejmě, ale někdy prostě vylepšují stávající tóny. Například delším zněním, ozvěnou a podobně. Proto se hudební efekty používají, a proto se mohou některé ukrývat v pedálu, do kterého samozřejmě musí vést jednako energie a jednako musí být propojen s nástrojem, většinou s kytarou. Je lhostejno zda s basovou či sólovou.
Tyto pedály mají mnoho podob, mnoho názvů a mnoho efektů. Jejich tedy spousta druhů, například chorus pedal.
Všechny vlastně umí spoustu věcí a je jen záležitostí hráče jaký si zvolí a jak jej bude používat. Většinou mají tyto malé přístroje spoustu funkcí, ve kterých se amatér velmi lehce ztratí, nebo se s nimi vůbec nenaučí pracovat. Chce to však jen trochu učení a pak slouží tyto přístroje naprosto perfektně.
Je docela dobře možné, že i vy zatoužíte po něčem podobném, a je jedno, zda hrajete jen pro radost, nebo jste profesionál. Nemusíte nikde hledat, jen klikněte na odkaz výše jinou barvou a budete ihned na webu, kde jsou tuto přístroje popsány a kde si můžete nějaký objednat. Tak neváhejte.