S čištěním čalounění vám může vypomoci úklidová firma
Úklidové práce v domácnosti nebo v kancelářích obnáší celou řadu procesů. Některé lze poměrně snadno zvládnout svépomocí pouze s ručním nářadím, na jiné již potřebujete speciální vybavení. Speciální čisticí stroj a metody jsou zapotřebí i na čištění čalouněného nábytku, zde totiž neuspějete s pouhým sáčkovým vysavačem, který odstraňuje z povrchu čalounění jen malou část znečištění.
Proč čistit sedací soupravu
Skvrny a zase skvrny – také si rádi nosíte do postele nebo na sedací soupravu talíř s polévkou nebo se špagetami, máte jej někdy dokonce pod bradou a spokojeně si tu konzumujete dobrotu za dobrotou? Proč ne, ale co když vám trocha polévky vyšplíchne z talíře, anebo utrousíte kečup či hořčici přímo na čalounění? Zbavit se takových skvrn je obtížný úkol a právě pro takovéto situace se hodí profesionální čištění čalounického materiálu.
Mastné prachové žmolky – na textilní povrchy v domácnosti či v kancelářích dopadá nejen prach, ale i mastnota. Ta vytvoří spolu s prachem mazlavý a lepkavý film a ten pak může pokrýt čalounění do takové míry, že zcela změní jeho barvu k nepoznání. Můžete se pokusit vyčistit sedačku vlastními silami, ale bez čisticího stroje to nebude mít valný efekt.
Bosé nohy – sedací soupravy a křesla využíváme i tak, že si na ně sedáme do tureckého sedu a podkládáme nohy pod sebe, čímž otíráme pot z bosých chodidel či z ponožek přímo do textilního materiálu. Ten tu pak zachutná bakteriím a časem vám může povrch čalounění připomínat odér nemytých chodidel, podobně jako tomu bývá u zanedbaného koberce.
Ráj roztočů – v sedacích soupravách a v matracích se objevují i roztoči, tato drobná „zvířátka“ nejsou nebezpečná sama o sobě, ale škodlivý je jejich zaschlý trus, který se víří s prachem, ten pak následně vdechujeme a v krevním oběhu může být příčinou alergické reakce.